Yapılması Gerekenler

Her zaman ve her koşulda yanınızda olan Allianz ile güvence altına aldığınız evinize herhangi bir zarar gelmesi halinde izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Bizi Arayın: 0232 483 85 83 numaralı Tuval Sigorta’yı arayarak, Allianz’ım Mobil Uygulaması’na giriş yaparak ya da Hasar Dosyası Oluşturma (Kasko, Trafik ve Ev Sigortaları için) linkine tıklayarak hasar ihbarında bulunun.
 • Ekspertiz: Hasar tespiti için eksperinizle uygun zamanınızı belirleyin.
 • Evraklarınızı Teslim Edin: En kısa zamanda gerekli evrakları acentenize veya eksperinize ulaştırın.
 • Dosyanızı Takip Edin: Açılan hasar dosyanızın takibini, 0232 483 85 83 numaralı Tuval Sigorta’yı arayarak, Hasar Dosyası Görüntüleme linkini tıklayarak ya da “Allianz’ım Mobil Uygulaması’na giriş yaparak sağlayabilirsiniz. Ayrıca, süreç boyunca acentenize ve tarafınıza bilgilendirme SMS’leri de iletilecektir.

Yurt içi Sağlık Harcamaları

Tüm sağlık harcamaları için gerekli olan ortak belgeler

 • Tanı ve/veya tedavi masrafları faturaları (Tüm fatura veya serbest meslek makbuzlarında doktor kaşesi bulunmalı ve doktorun uzmanlık alanı belirtilmelidir.)
 • Ödeme tutarı 20.000 TL üzeri olan sağlık tazminat dosyaları için; sigortalı ve sigorta ettirene ait nüfus cüzdan fotokopileri (Her birinin üzerinde meslek, adres, telefon bilgileri ile 3 adet ıslak imza bulunmalıdır.)

Sağlık harcamanızın türüne göre gerekli ek belgeler

 • İlaç tedavilerinde; reçetelerin asılları ve reçetedeki ilaçların isimleri okunacak şekilde kesilmiş fiyat kupürleri ve barkodları
 • Doktor muayenelerinde; anamnez raporu (gerekli görülen durumlarda)
 • Tanı aşamasında yapılan tetkiklerde; doktor istemi (sevk belgesi) ve tetkik sonuçları
 • Hastanede yatarak veya yatmadan yapılan ameliyatlı veya ameliyatsız tedavi ve müdahalelerde; epikriz raporu/ anamnez raporu/ ameliyat raporu/ patoloji raporu/ ayrıntılı fatura dökümü
 • Ameliyat sonrası yapılan fizik tedavi ve rehabilitasyonlarda; ilgili ameliyat raporu ile doktor tarafından düzenlenen ve başlangıç ve bitiş tarihlerini içeren detaylı tedavi planını da belirten rapor
 • Vücuda dışarıdan destek olacak şekilde ve tıbbi amaçlarla kullanılan malzemeler için; tedaviyi düzenleyen doktor tarafından kullanılmasının zorunlu olduğunu belirten doktor raporu, tıbbi malzeme reçetesi

*Sigortalı, her türlü adli olayda (trafik kazaları dahil) adli merciler tarafından oluşturulan belgeleri (olay yeri tespit tutanağı, alkol raporu, adli tıp raporu, trafik kazası tespit tutanağı, savcılık takipsizlik kararı, vb.) tazminat talebi (doğrudan ödeme aşaması dahil) ile birlikte sunmalıdır.

Aslı istenen belgeler

Harcama talebinizi değerlendirebilmemiz için yukarıda belirtilen bazı belgelerin aslı istenebilir. Aşağıda yer alan ve aslı istenen belgelerinizi, Tedavi Masrafları Talep Formunu doldurarak, bununla birlikte Allianz Tower Küçükbakkalköy, Kayışdağı Cd. No:1, 34752 Ataşehir/İstanbul adresine göndermenizi rica ederiz.

Tanı ve/veya tedaviniz kapsamında istenen diğer evraklarınızı Allianz’ım Mobil uygulamamız üzerinden yükleyebilirsiniz.

 • Fiziki düzenlenmiş tanı ve/veya tedavi masrafları faturaları: Tüm fatura veya serbest meslek makbuzlarında doktor kaşesi bulunmalı ve doktorun uzmanlık alanı belirtilmelidir.
  (E-arşiv faturaları elektronik ortam üzerinden iletildiği için E-Arşiv Fatura /E-Serbest Meslek Makbuzlarının orijinallerinin iletilmesi gerekmemektedir. Gerekli diğer evrakları mobil uygulamamız üzerinden yükleyerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.)
 • İlaç tedavilerinde; reçetelerin asılları ve reçetedeki ilaçların isimleri okunacak şekilde kesilmiş fiyat kupürleri ve barkodları
 • Fiziki gönderilerde evraklarla birlikte istenen “Tedavi Masrafları Talep Formu”: Adınıza düzenlenmiş Masraf Talep Formunuza mobil uygulamamızda ‘Sağlığım’ sekmesi altında ‘Poliçeyi PDF olarak görüntüle’ başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Masraf Talep Formunuzu tüm fiziki belge gönderimlerinizde formu doldurarak belgeleriniz ile birlikte Allianz’a iletmenizi rica ederiz.

Diğer Bilgiler